Niepubliczna Placówka
Doskonalenia Nauczycieli

Kursy i szkolenia

Poznaj nas!

Placówka Doskonalenia Nauczycieli powstała, aby skoordynować oczekiwania i potrzeby środowiska z możliwościami ich realizowania przy wykorzystaniu potencjału akademickiego Wyższej Szkoły Gospodarki. Środowisko oświatowe jest nam szczególnie bliskie, ponieważ od lat współpracujemy ze szkołami oraz instytucjami oświatowymi. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów, nadaliśmy konkretny wymiar śmiałym ideom i odważnym pomysłom.

Działamy od 2011 roku, a naszą najmocniejszą stroną jest kadra. Zespół złożony ze specjalistów z różnych dziedzin i dyscyplin naukowych, dysponujących wieloletnim trenerskim doświadczeniem jest w stanie odpowiedzieć nawet na niestandardowe potrzeby szkoleniowe.

Nasze szkolenia, kursy i warsztaty zawsze szyte są na miarę - oczekiwań i potrzeb naszych Klientów. Posiadamy wpis do ewidencji placówek oświatowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego a nadzór merytoryczny nad naszą placówką sprawuje Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty. Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.

Pobierz folder Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli 

Przestrzeń do zajęć.

Na szkolenia, kursy, warsztaty i studia podyplomowe zapraszamy do znakomicie wyposażonych sal wykładowych, pracowni i laboratoriów znajdujących się na terenie położonego w samym centrum Bydgoszczy, kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki. Do dyspozycji Uczestników spotkań, oddajemy nie tylko profesjonalną infrastrukturę dydaktyczną, bibliotekę i czytelnię internetową, gdzie udostępniono profesjonalny program prawniczy LEX DELTA oraz zasoby w ramach: ACADEMICA i e-Publikacje Nauki Polskiej, ale także parking, mensę akademicką i pokoje gościnne.

Doceniamy innowacyjne metody i nowe technologie.

Zapraszamy do skorzystania z unikatowej Pracowni Neuropsychologii i Użyteczności. Dysponujemy wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem trenerskim, proponujemy przydatne we współczesnej edukacji, badania i szkolenia np. sterowanie urządzeniami przy pomocy ruchów oczu, fal EEG-urządzenia dla osób niepełnosprawnych, gry interaktywne, zarządzanie informacją, sprawdzanie komunikatywności oznakowania i dostępności wizualnej. Podczas zajęć, wykorzystujemy także pracownie komputerowe wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie, symulator jazdy, laboratoria językowe i „fokusownię”, gdzie realizujemy m.in. część zajęć z psychologii.

Wszystkim szkoleniom staramy się nadawać praktyczny charakter.

Wyższa Szkoła Gospodarki była pierwszą uczelnią w Bydgoszczy, która dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego, utworzyła w 2012 r. Przedszkole Akademickie i zaoferowała w pełni bezpłatną opiekę nad dziećmi. Dzisiaj - dzięki innowacyjnemu programowi – pełni także funkcję żywego laboratorium - miejsca praktyk, gdzie można osobiście przekonać się o skuteczności wdrażanych teorii. W 2015 roku, do przedszkola, dołączył Żłobek. Oferujemy także usługi w ramach Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Instytutu Wspierania Rozwoju DzieckaSzczególne miejsce na terenie kampusu zajmuje Akademicka Przestrzeń Kulturalna, żywa i dynamiczna, stale się rozwijająca, inspirująca i kreatywna sprzyja realizowaniu nawet niekonwencjonalnych pomysłów szkoleniowych.

Aktualności

10 października 2019DOBRE PRAKTYKI OPIEKI NAD DZIEĆMI DO LAT 3 WSPARCIEM DLA RODZICÓW

Zapraszamy każdą osobę, która zainteresowana jest założeniem żłobka/klubu dziecięcego lub zatrudnieniem opiekuna dziennego oraz osoby, której bliska jest idea instytucjonalnej opieki nad dziećmi do lat 3, będącej wsparciem dla pracujących rodziców.

szczegóły
17 września 2019UWAGA! ZMIANY W REKRUTACJI NA STUDIA PODYPLOMOWE 2019/2020!

ZMIANY NA STUDIACH PODYPLOMOWYCH
Z PRZYGOTOWANIA PEDAGOGICZNEGO!!!

W związku z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450) o przyjęcie na studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego na rok akademicki 2019/2020 mogą ubiegać się kandydaci, którzy mają lub najpóźniej z dniem 30 czerwca 2020 roku będą mieć ukończone studia wyższe.

 

 

szczegóły
18 lipca 2019REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2019/2020 !

TRWA REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE  Z PRZYGOTOWANIA PEDAGOGICZNEGO 2019/2020! Zapraszamy chętnych, którzy chcą uzyskać wymagane kwalifikacje pedagogiczne do nauczania w szkołach i placówkach oświatowych. Studia trwają 3 semestry i realizowane są trybie wieczorowym lub zaocznym. Zapisy trwają do 31 października 2019 r. !

szczegóły