Niepubliczna Placówka
Doskonalenia Nauczycieli

Kursy i szkolenia

Poznaj nas!

Placówka Doskonalenia Nauczycieli powstała, aby skoordynować oczekiwania i potrzeby środowiska z możliwościami ich realizowania przy wykorzystaniu potencjału akademickiego Wyższej Szkoły Gospodarki. Środowisko oświatowe jest nam szczególnie bliskie, ponieważ od lat współpracujemy ze szkołami oraz instytucjami oświatowymi. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów, nadaliśmy konkretny wymiar śmiałym ideom i odważnym pomysłom.

Działamy od 2011 roku, a naszą najmocniejszą stroną jest kadra. Zespół złożony ze specjalistów z różnych dziedzin i dyscyplin naukowych, dysponujących wieloletnim trenerskim doświadczeniem jest w stanie odpowiedzieć nawet na niestandardowe potrzeby szkoleniowe.

Nasze szkolenia, kursy i warsztaty zawsze szyte są na miarę - oczekiwań i potrzeb naszych Klientów. Posiadamy wpis do ewidencji placówek oświatowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego a nadzór merytoryczny nad naszą placówką sprawuje Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty. Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.

Pobierz folder Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli 

Przestrzeń do zajęć.

Na szkolenia, kursy, warsztaty i studia podyplomowe zapraszamy do znakomicie wyposażonych sal wykładowych, pracowni i laboratoriów znajdujących się na terenie położonego w samym centrum Bydgoszczy, kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki. Do dyspozycji Uczestników spotkań, oddajemy nie tylko profesjonalną infrastrukturę dydaktyczną, bibliotekę i czytelnię internetową, gdzie udostępniono profesjonalny program prawniczy LEX DELTA oraz zasoby w ramach: ACADEMICA i e-Publikacje Nauki Polskiej, ale także parking, mensę akademicką i pokoje gościnne.

Doceniamy innowacyjne metody i nowe technologie.

Zapraszamy do skorzystania z unikatowej Pracowni Neuropsychologii i Użyteczności. Dysponujemy wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem trenerskim, proponujemy przydatne we współczesnej edukacji, badania i szkolenia np. sterowanie urządzeniami przy pomocy ruchów oczu, fal EEG-urządzenia dla osób niepełnosprawnych, gry interaktywne, zarządzanie informacją, sprawdzanie komunikatywności oznakowania i dostępności wizualnej. Podczas zajęć, wykorzystujemy także pracownie komputerowe wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie, symulator jazdy, laboratoria językowe i „fokusownię”, gdzie realizujemy m.in. część zajęć z psychologii.

Wszystkim szkoleniom staramy się nadawać praktyczny charakter.

Wyższa Szkoła Gospodarki była pierwszą uczelnią w Bydgoszczy, która dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego, utworzyła w 2012 r. Przedszkole Akademickie i zaoferowała w pełni bezpłatną opiekę nad dziećmi. Dzisiaj - dzięki innowacyjnemu programowi – pełni także funkcję żywego laboratorium - miejsca praktyk, gdzie można osobiście przekonać się o skuteczności wdrażanych teorii. W 2015 roku, do przedszkola, dołączył Żłobek. Oferujemy także usługi w ramach Poradni Pedagogiczno - Psychologiczno - Logopedycznej. Szczególne miejsce na terenie kampusu zajmuje Akademicka Przestrzeń Kulturalna, żywa i dynamiczna, stale się rozwijająca, inspirująca i kreatywna sprzyja realizowaniu nawet niekonwencjonalnych pomysłów szkoleniowych.

Aktualności

12 kwietnia 2017DRZWI OTWARTE W PORADNI PSYCHOLOGICZNEJ

Zapraszamy na  Drzwi Otwarte Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej WSG, które odbędą się 11 i 12 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Gospodarki. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem e-mail: poradnia@byd.pl lub pod numerami telefonów 52 567 07 95 lub 510 265 200.   PROGRAM

szczegóły
28 marca 2017KURS OPIEKUNA W ŻŁOBKU LUB KLUBIE DZIECIĘCYM

Chcesz zostać wykwalifikowanym opiekunem w żłobku lub klubie dziecięcym? Chcesz pracować z dziećmi do lat 3? Droga jest bardziej prosta niż myślisz. Zapisz się na Kurs Opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym.  Dla 10 najlepszych Stażystów gwarantujemy pracę! Start: od 29 kwietnia 2017 r.

 

szczegóły
27 stycznia 2017TECHNIK MASAŻYSTA W DWA LATA

Centrum Edukacji Dorosłych w Bydgoszczy, przy Wyższej Szkole Gospodarki informuje o szansie bezpłatnej nauki w szkole policealnej na kierunku TECHNIK MASAŻYSTA. Nauka trwa 2 lata. To niepowtarzalna okazja zdobycia dodatkowych kwalifikacji i dyplomu państwowego, który jest uznawany na terenie całej Unii Europejskiej.

szczegóły